W Warszawie z Fundacją Pożywienie - Darem Serca

Dnia 06.04.2017 roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy i "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku wraz z opiekunami A. Ptaszek, M. Stańczyk, J. Chmielewską i M.Pawlikowską, uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Organizatorami wyjazdu była Fundacja „Pożywienie - Darem Serca”.


 

 

Pod Pałacem Kultury i Nauki przywitała nas pani Alina Dobosiewicz, pracownik fundacji, i przedstawiła plan wycieczki po Warszawie. Na samym początku dzieci podziękowały upominkiem za zaproszenie i atrakcje jakie były jeszcze przed nami.

W Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu, ekspozycje to m.in. energia odnawialna, ciekawa fizyka, transport, motocykle, astronomia i astronautyka. Dzieci z wielką ciekawością oglądały eksponaty.


 

Następnie był zaplanowany seans w Planetarium. Na sferycznym ekranie można było obejrzeć i przyjrzeć się gwiazdom, które świecą na niebie, a także wysłuchać i zaczerpnąć ciekawych informacji o gwiazdozbiorach i planetach.

Następnie przemieściliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. Po zjedzonym posiłku mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie dostępnych ekspozycji, m.in. Ekspozycja płyń lub giń, nowy świat w ruchu, człowiek i środowisko, korzenie cywilizacji, sfera świata, regeneracja, majsternia.

Wychowankowie śmiało mogli dotykać eksponaty, sprawdzać, majsterkować, przekręcać, nawet czasem krzyknąć i podskoczyć. Brali udział w pokazach z dziedziny fizyki. W każdej chwili można było skorzystać z animatora, który chętnie objaśniał działania eksponatów i opowiadał o zjawiskach naukowych. Na wystawie płyń lub giń, wychowankowie poznali wodny żywioł, samodzielnie mogli ukształtować podwodny teren z piasku. Widać było zainteresowanie ze strony wychowanków. Każdy kierował się własną ciekawością, tym co najbardziej go zainteresowało i zwróciło jego uwagę.

Ostatnia atrakcja jaka na Nas jeszcze czekała, Aqa Park Wesolandia. Dzieci na basenie mogły korzystać ze zjeżdżalni rurowej, rwącej rzeki i odprężającej jacuzzi. Po wyjściu z basenu, czekała na wszystkich pizza w restauracji Napoli.

Około godz. 21.00, powrót. Po całym dniu zwiedzania, mimo zmęczenia, byliśmy bardzo zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do placówki. Po powrocie, dzieci na miejscu dzieliły się swoimi wrażeniami z niezapomnianej wycieczki.

Opracowała Anna Ptaszek