III Uczta dla Rodzin

Dnia 3 czerwca 2017 roku na terenie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbył się, już po raz trzeci, festyn rodzinny pod nazwą „Uczta dla Rodzin” w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.  Festyn ten był wspólnym świętem dzieci i ich rodzin oraz rodzin zastępczych z powiatu elbląskiego. Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” w Marwicy, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Elblągu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.


 

Przybyłych gości powitał Dyrektor obu placówek opiekuńczo – wychowawczych i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Daj Nadzieję w Marwicy, Pan Leszek Czyżewski, Pani Bożena Zwierzyńska Prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego w Elblągu oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Pan Tomasz Domżalski. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Zbigniew Lichuszewski V-ce Starosta Powiatu Elbląskiego w towarzystwie Pani Joanny Naspińskiej reprezentującej Radę Powiatu.


Zaproszeni goście przywieźli prezenty dla podopiecznych placówek, które oficjalnie wręczyli na ręce dyrektora.


Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Punktem wyjściowym było humorystyczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków placówki w Marwicy pt." Troglodyci są wśród nas".


No i rozpoczęła się wspólna zabawa. Każdy uczestnik pikniku otrzymał kartę, na której zapisywane były zaliczone przez niego konkurencje. A konkurencji było dużo i o różnym stopniu trudności: strzelnica (paintball, wiatrówka, łuk), darts, walki na poduszki na równoważni, soki w workach, ściana wspinaczkowa lub jaskinia trolla lub park linowy, mini golf, przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce, balonoskoczki, dmuchanie balonów. Karta z zaliczonymi konkurencjami została zamieniana na wylosowaną przez dziecko nagrodę.


Tradycją festynu stały się już konkurencje rodzinne przeznaczone dla całych rodzin, w tym  rzut podkową. Świetna zabawa połączona z pracą zespołową oraz atrakcyjnymi nagrodami.


O najmłodszych uczestników zadbało stowarzyszenie w Kąciku Malucha, gdzie były przygotowane zabawy. Ponadto najmłodszym dzieciom czas umilała pani Izabela przebrana w strój klauna.

Fanów sportów ekstremalnych nie zawiodła  Grupa OFF ROAD  4x4 z Elbląga.


Dzieci jak i dorośli mieli możliwość przejażdżki w trudnym często grząskim terenie. Dzieciaki radośnie korzystały również z przejażdżki na quadzie, dzięki uprzejmości Komendantowi Policji w Braniewie. Natomiast dzięki uprzejmości Komisariatu Policji w Pasłęku dzieci mogły obejrzeć radiowóz, założyć alkogogle, przymierzyć kask i kamizelkę kuloodporną. Policjanci chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wszystkie pytania dzieci.

Kolejną atrakcją była możliwość przejażdżki konnej dzięki uprzejmości Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” z Pasłęka.


Tradycją się stały mecze piłki nożnej. Do rozgrywki przystąpiły dzieci mierząc się z dorosłymi. Niestety dzieciom zabrakło nieco szczęścia. Wygrali dorośli.

Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na częstowaniu się różnymi przysmakami. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika a Danusia z koła łowieckiego, także działająca w kole gospodyń wiejskich w Aniołowie, upiekła specjalnie na nasz festyn przepyszny chleb, a do chleba był pyszny smalec.  Do dyspozycji gości były smaczne potrawy z grilla, pieczone ziemniaczki, słodkie przekąski, lody,  ufundowane przez PKN Orlen popcorn oraz wata cukrowa. Pan Janusz tradycyjnie na kuchni polowej pilnował aby grochówka zachwyciła wszystkich.  A wszystko działo się pod czujnym okiem Pana Michała, który był kołem ratunkowym na ewentualne zadrapania.


Ten dzień nie mógł się odbyć bez pomocy ludzi dobrego serca, olbrzymie podziękowania składamy sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu, bez których nie było tak cudownie i kolorowo.

Serdeczne podziękowania dla:

PKN Orlen Płock

Meble "Wójcik" Elbląg

Policja Wojewódzka z Olsztyna

Komisariat Policji w Pasłęku

Komisariat Policji w Braniewie

Starostwo Powiatowe w Elblągu

Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęku

Stowarzyszenie Kuźnia Pruska z Pasłęka

Grupa OFF ROAD 4x4 z Elbląga

Klub Motocyklowy „Orzeł” z Elbląga

Klub Horse – Shoe z Elbląga

Młodzieżowy Kluby Jeździecki „Nenia” z Pasłęka

Pole golfowe „Sand Valley” z Pasłęka

Służba Celna z Elbląga

Firma EL Hurt z Elbląga

Piekarnia MARKO z Elbląga

Hurtownia Witaminka z Elbląga

Cukiernia Hildenbrandt z Pasłęka

Sklep Mięsny JAGA z Pasłęka

Lodziarnia Jankowscy z Pasłęka

Koło Gospodyń Wiejskich z Aniołowa

Pizzeria Jedynka i Diablo z Pasłęka

Salon Fryzjerski „Gabi” z Pasłęka

Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego oddział Elbląg

Pracownicy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy i Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku

Pracownicy Centrum do Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Pasłęku

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu

Kościół Zielonoświątkowy we Fromborku

Pani Beata Łuczyńska-Pyra wraz z wolontariuszami ze Szkolnego Klubu Wolontariatu

Pani Izabela Malinowska

Państwo Maria i Zbigniew Mikołajczyk

Pan Michał Murzicz

Pani Ewa Urbańska

ADeHaDowo Leszek Czyżewski

Sołtys wsi Marwica