IV uczta dla rodzin

 

Dnia 2 czerwca 2018 roku na terenie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbył się, już po raz czwarty, festyn rodzinny pod nazwą „Uczta Dla Rodzin” w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Festyn ten był wspólnym świętem dzieci i ich rodzin oraz rodzin zastępczych z powiatu elbląskiego. Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” z Marwicy, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Orle Gniazdo" w Marwicy i "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Elblągu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.


Przybyłych gości powitał Dyrektor obu placówek opiekuńczo – wychowawczych i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Daj Nadzieję w Marwicy, Pan Leszek Czyżewski, Pani Bożena Zwierzyńska Prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego w Elblągu oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Pan Tomasz Domżalski. Następnie mikrofon powędrował w ręce podopiecznych Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Marwicy, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowali humorystyczne skecze ,,Robin Hood” i ,,Dama na Wieży''. Przyjaciele ze szkoły Regent w Elblągu przygotowali sztukę pt. ,,Kopciuszek”. Bardzo dziękujemy, że zabraliście nas w ten baśniowy świat. Miło było zatańczyć na królewskim balu u boku Kopciuszka, Królewicza oraz myszki Micky.

Tańców było co niemiara bowiem z cudownego balu przenieśliśmy się dzięki Pani Agnieszce ze Studia Energy Fitness Pasłęk w bardziej nowoczesne rytmy. Zgromadzonym gościom pokazaliśmy jak wspaniale tańczymy zumbę.

W końcu zaczęła się zabawa, na którą czekaliśmy cały rok. Każdy uczestnik otrzymał kartę, a na niej listę konkurencji do zaliczenia. Było ich sporo i o różnym stopniu trudności. Strzelnica (paintball, wiatrówka, łuk), darts, walki na poduszki na równoważni, bieg w kaloszach, ściana wspinaczkowa lub jaskinia trolla lub park linowy, mini golf, przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce, slalom na rowerze, kręgle oraz koło fortuny. I konkurencje przygotowane przez Kuźnię Pruską. Pomimo różnorodności dzieci chętnie zaliczały konkurencje, a zebrane punkty wymieniały na cenne nagrody. 

Aby tradycji uczynić zadość nie mogło zabraknąć konkurencji rodzinnych. Świetna zabawa połączona ze współpracą zespołową pozwalała na zaliczenie kolejnych zadań.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Ogromne bańki mydlane czy malowanie twarzy były tylko namiastką atrakcji jakie przygotowały dla nas animatorki.


Nieco starsze dzieci, a nawet te już całkiem dorosłe chętnie korzystały z przejażdżek autami terenowymi z grupy OFF ROAD 4x4 Elbląg. Było również coś dla fanów jazdy na dwóch kółkach. Dzięki uprzejmości Klubu Motocyklowego„Orzeł” z Elbląga i „Jamaz” z Pasłęka mogliśmy skorzystać z naprawdę szybkiej przejażdżki na fantastycznych motorach.

Dzieciaki radośnie korzystały również z przejażdżki na quadzie, dzięki uprzejmości Komendanta Policji w Braniewie. Natomiast dzięki uprzejmości Komisariatu Policji w Pasłęku dzieci mogły obejrzeć radiowóz, założyć alkogogle, przymierzyć kask i kamizelkę.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników koni. Młodzieżowy Klub Jeździecki ,,Nenia” z Pasłęka z dużym zaangażowaniem prowadził konne przejażdżki dla dzieci i młodzieży. Instruktorki szczegółowo i cierpliwie tłumaczyły jak wsiąść i zsiąść z konia oraz jak prawidłowo poruszać się w czasie jazdy.

Tradycyjnie odbył się mecz piłki nożnej. Do rozgrywki o puchar dyrektora przystąpiły dzieci z POW w Marwicy oraz POW w Elblągu. Poziom był wyrównany i bardzo wyskoki. Zawodnicy bardzo zacięcie walczyli o każde podanie. Choć wynik był 3:2 dla gości w tym meczu nie było przegranych. Wszyscy zawodnicy we wspaniałych humorach z uśmiechem na twarzy podali sobie ręce i podziękowali za wspólną zabawę. Zapowiadali jednak, że liczą na rewanż.


Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na próbowaniu przysmaków. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika. Nasi goście chętnie częstowali się potrawami z grilla, pieczonymi ziemniaczki oraz słodkościami, lodami, ufundowanymi przez PKN Orlen popcornem oraz watą cukrową.

Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyła się grochówka, którą na kuchni polowej przygotowywał w pocie czoła nasz nie zastąpiony p. Janusz w asyście p. Basi i p. Lidii. Wszystko działo się pod czujnym okiem Pani Ani, która był kołem ratunkowym na ewentualne zadrapania.


Ten dzień był dla nas szczególny ale nie odbył by się bez wsparcia naszych cudownych przyjaciół. Dlatego w tym miejscu składamy ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów i osób zaangażowanych w przygotowanie festynu. Dziękujemy, że jesteście z nami. To wasza pomoc malowała uśmiechy tego dnia na naszych twarzach.

 

Serdeczne podziękowania dla:

PKN Orlen Płock

Komisariatu Policji w Pasłęku

Komisariatu Policji w Braniewie

Starostwa Powiatowego w Elblągu

Koła Łowieckiego „Bóbr” z Pasłęku

Stowarzyszenia Kuźnia Pruska z Pasłęka

Grupy OFF ROAD 4x4 z Elbląga

Klubu Motocyklowy „Orzeł” z Elbląga

Klub motocyklowy "Jamaz" z Pasłęka

Stowarzyszenie Pasłęk-Pomagamy

Klubu Horse – Shoe z Elbląga

Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” z Pasłęka

Pola Golfowego „Sand Valley” z Pasłęka

Służby Celnej z Elbląga

Wolontariuszy ze Zespołu Szkół w Pasłęku

Wolontariuszy ze Szkoły Anglojęzycznej REGENT z Elbląga

Piekarni ASTON z Groniowa Górnego

Hurtowni Witaminka z Elbląga

Pani Marii Mikołajczyk sklep "Zbyszko" z Pasłęka

Pani Renacie Kapłon- Sklep "Unikat" z Pasłęka

Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego oddział Elbląg

Kościóła Zielonoświątkowego we Fromborku

Firmy ADeHaDowo Edyta Czyżewska

Pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu

Pracowników Centrum do Obsługi Placówek Opiekuńczo – wychowawczych w Pasłęku

Pracownicy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy i Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku