Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina. Konferencja

 

Od 1999 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego obchodzone są Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku są to już XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.

Ich obchodom towarzyszy wiele inicjatyw oraz wydarzeń o charakterze społecznym i kulturalnym organizowanych przez samorząd. Jak zapowiedział, otwierając XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w Powiecie Elbląskim, v-ce Starosta, Pan Ryszard Zając, temu wydarzeniu będą towarzyszyły różne inicjatywy jak konferencje, warsztaty, festyny. Najbliższe, 1 czerwca 2019 roku, to Uczta dla Rodzin w Marwicy. A wszystko dla rodzin, by mogły dobrze spędzić ze sobą czas. W tym roku święto rodziny obchodzone jest pod hasłem „Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina”.


 

 

Konferencja otwierająca XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w Powiecie Elbląskim odbyła się 10 maja na Polu Golfowym w Pasłęku. Otworzyli ją: vice Starosta, Pan Ryszard Zając, Pani Magdalena Paradowska, Kierownik pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Pan Leszek Czyżewski, Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Powiecie Elbląskim i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia „Daj Nadzieję” w Marwicy.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu prof. dr hab. Wojciecha Gajewskiego pt.,,Model małżeństwa XXI wieku-ewolucja czy schyłek-analiza historyczna”, mieli okazję przysłuchać się jak można a w zasadzie trzeba umieć porozumiewać się w małżeństwie żeby zrozumieć siebie nawzajem-”Pięć języków miłości” Fundacja Kierunek Rodzina. Ponadto Leszek Czyżewski dotknął tematu Kryzysu ojcostwa w obecnych czasach jako ważnego wątku w relacjach rodzinnych. Na koniec konferencji Państwo Małgorzata i Andrew Saunders opowiadali na przykładzie swojej dużej rodziny, że można mieć dużą rodzinę i nie zwariować.