Granie, pląsanie, radosny rzeki taniec...

Granie, pląsanie, radosny rzeki taniec

Światło z wysoka i Jego panowanie...

W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy, po raz już ostatni, odbyło się spotkanie wigilijne pod nazwą WIECZORNICA 2019. Wydarzenie to wpisało się już w wieloletnią tradycję naszego domu w Marwicy. Historia, która kończy się po 68 latach - Dom Dziecka w Marwicy z dniem 1 stycznia 2020 roku przestał funkcjonować. Wychowankowie obecnie mieszkają w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej.


 

 

Wieczornica była spotkaniem będącym z jednej strony wprowadzeniem w świąteczny bożonarodzeniowy czas, z drugiej strony była podziękowaniem za wieloletnią współpracę i przyjaźń do dzieci i dorosłych, do tego miejsca. Krótka etiuda przed główną częścią wieczornicy miała za zadanie wprowadzić wszystkich obecnych w refleksję.

Przy wspólnym stole z pysznymi potrawami wigilijnymi siedli przyjaciele domu, którzy przez cały rok są z nami, wspierają i dopingują każdy nasz krok: Pani Genowefa Kwoczek, Przewodnicząca Rady Powiatu Elbląskiego, Pan Maciej Romanowski, Starosta Elbląski, Pan Tomasz Domżalski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Pan Roman Kogut, Pan Robert Bieliński, Pan Jacek Matukiewicz Radni Powiatu Elbląskiego, Pani Elżbieta Biczak Sekretarz Gminy Rychliki; Pani Małgorzata Adamowicz Radna Miasta Elbląg, Pan Mariusz Kiełtyka-Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, przedstawiciele Grupy Orlen Płock; przedstawiciele Pola Golfowego Pani Ula Robak i Prezes Antii Pohjonen, niezawodni ludzi ze Służby Celnej w Elblągu Pan Arkadiusz Łacina, myśliwi z Koła „Bóbr” w Pasłęku, Pani Sylwia Pałasz przedstawiciel firmy Meble Wójcik, Pan Emil Łaba wraz z małżonką, właściciel firmy transportowej „Maciuś” z Elbląga; Pani Beata Łuczyńska-Pyra nauczyciel z Zespołu Szkół w Pasłęku, opiekun klubu wolontariuszy wraz z wolontariuszami, grupa OFF Road z Elbląga i Trójmiasta ze Sławomirem Bobko i Kasią Bukowską na czele, Pan Leszek Marcinkowski prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego w Elblągu, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach Pan Jacek Tuński, Pasłęcki Klub Motocyklowy Jamaz, Klub Motocyklowy Elbląg, Klub Motocyklowy Poland i Klub Motocyklowy Poland; Pan Bogusław Sierocki właściciel sklepu Hubcio w Pasłęku, Pan Piotr Borysiewicz właściciel firmy Paki Prints, Pan Wojciech Niżnik właściciel sklepu Sonik; Pastor Paweł Kugler Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu; Przedstawiciele Klubu Rotary z Elbląga; gorąco witany gość Don Luigi Cannizzo della Parrocchia della Canndelora który gościł naszych wychowanków podczas wakacji we Włoszech.

Gościom pokazany został film, który przedstawiał najważniejsze wydarzenia, w których brały udział dzieci w 2019 roku. Wszystkim obecnym i nieobecnym dziękował dyrektor, dziękowały również dzieci. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na wigilijne jedzenie: krokiety, kapuśniaczki i pierogi, barszczyk, kompot z suszu, ryba i wiele innych pyszności. Przyjaciele nie zawiedli dzieci, przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych indywidualnych prezentów, Starostwo Powiatowe wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zakupiło rower, rolki, walizki i pufy-siedziska, Służba Celna ufundowała dzieciom bony do sklepu kosmetycznego, Koło Łowieckie, ,,Bóbr” oraz Kluby Motocyklowe wsparli finansowo Stowarzyszenie działające na rzecz placówek. Przed wieczornicą Komenda Miejska Policji w Olsztynie przekazała prezenty oraz pieniądze na działania statutowe Stowarzyszenia. Każdy z gości został obdarowany prezentem i pamiątką- kubeczkiem z pamiątkowy zdjęciem Pałacu Był również czas na wspólne śpiewanie kolęd.

W imieniu mieszkańców obu placówek, pracowników i Dyrekcji serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM za Waszą obecność i każdy odruch dobroci, za to, że jesteście i będziecie z nami.