#AkcjaWielkanoc- międzypokoleniowy wolontariat na rzecz Seniorów

 

Po raz drugi młodzież z naszej placówki włączyła się w ogólnopolską #AkcjaWielkanoc, czyli wolontariat międzypokoleniowy. Akcja miała na celu uwrażliwienie podopiecznych domów dziecka na potrzeby innych osób, uczenie dzieci mądrej i efektywnej pomocy oraz wsparcie samotnych potrzebujących seniorów mieszkających w okolicach placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizatorem akcji była Fundacja Dobrych Inicjatyw, która przez cały rok współpracuje z nami oraz wspiera nasze placówki. Tym razem darczyńcy fundacji przekazali artykuły spożywcze, chemię, artykuły pielęgnacyjne, upominki w postaci książek, krzyżówek oraz ozdoby wielkanocne. Fundacja przekazała nam otrzymane dary, z których podopieczni POW w Marwicy przygotowali 12 paczek wielkanocnych dla wskazanych przez pracowników MGOPS w Pasłęku najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów. Przed świętami zapukaliśmy do drzwi seniorów, dołączając do paczki piękne kwiaty oraz kartkę z życzeniami przygotowaną przez dzieci z naszej placówki.


Więcej…

Warsztaty tradycyjnego tworzenia palm

Przed świętami dnia 13.04.2019r. grupa wychowanków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach tradycyjnego tworzenia palm wielkanocnych organizowanych przez Stowarzyszenie Perła Warmii w Lidzbarku Warmińskim. Zostaliśmy zapoznani z polskimi tradycjami regionalnymi tworzenia palm, znaczeniem tej tradycji, a w efekcie przygotowaliśmy piękne tradycyjne palmy. Tego dnia czekała na nas jeszcze jedna aktywność- wodne szaleństwo oraz odpoczynek w obiekcie Termy Warmińskie. To był pełen wrażeń dobrze spędzony dzień.


Więcej…

Mikołajki :)

 

Niesamowite szczęście mają dzieci z Marwicy. Po raz kolejny odwiedził ich Mikołaj a w zasadzie miłe, młode, ładne Mikołajki. Pięć szalonych optymistycznych dziewczyn o wielkich sercach postanowiły zrobić niespodziankę i … zrobiły, przywiozły ogromną ilość prezentów. Po prezentach był czas na rozmowę przy herbacie i cieście. I chyba po spotkaniu narodziła się przyjaźń bo już zostaliśmy zaproszeniu w maju do parku rodzinno-rekreacyjnego w Nowej Holandii. Nie możemy się doczekać.


Więcej…

Więcej artykułów…