Wędrujące Orły w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej

Już po raz kolejny miłośnicy pieszych wędrówek z Orlego Gniazda uczestniczyli w 42 Elbląskim Wiosennym Rajdzie EL-WI-RA na trasie Tolkmicko – Kadyny, która wiodła przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Start był w pięknym mieście Tolkmicko.


Widzieliśmy zabytkowy kościół, który został wzniesiony w XIV wieku a przebudowany w 1900 r. na styl neogotycki.


Trasa 10 kilometrowa była dosyć trudna bo biegła przez las, pod górę i po grząskim terenie ale mikroklimat oraz walory przyrodnicze jakie podziwialiśmy rekompensowały nam wszystkie trudy wędrówki. Przewodnik, pan leśniczy, ciekawie opowiadał dzieciom o lesie, gatunkach drzew oraz ciekawostkach z życia zwierząt. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pięknym koniom na wybiegu oraz Białej Leśniczówce wybudowanej w 1905 roku dla Cesarza Wilhelma II.


Po dużym wysiłku mogliśmy sobie odpocząć na leśnej polanie oraz posilić się kiełbaską z ogniska. Niektóre dzieci skorzystały z okazji i odpoczywały na brzegu Zalewu Wislanego w Kadynach, gdzie mogły poopalać się i pomoczyć nogi. Były też jak zawsze konkursy z nagrodami, Maja i Nikola w konkursie rysunkowym wygrały zabawki, natomiast Mikołaj w konkursie krajoznawczym wygrał warcaby.


Rajd, jak zawsze, był bardzo udany, dopisała nam też pogoda. Wróciliśmy do domu zmęczeni, zadowoleni i z dyplomem.

opr. A.Cz.