Dzień Dziecka w Jankowie

27 maja wychowankowie placówki w Marwicy mieli wielką przyjemność uczestniczyć w dniu dziecka w Jankowie. Ów dzień zorganizowany był pod hasłem "VIII JANKOWY BIEG NA ORIENTACJĘ" przez Stowarzyszenie Miłośników Lasu, Łowiectwa i Czynnego Wypoczynku. Nasze dzieciaki były niepokonane w każdej konkurencji. Spryt, odwaga i determinacja  to atuty, które mocno towarzyszyły im w  czasie rywalizacji.

W biegu na orientację w kategorii dziewczyny-gimnazjum wszystkie miejsca na podium zajęły nasze dziewczyny. I miejsce Paulina D., II miejsce Weronika T. a III miejsce Kornelia W.Miłym zaskoczeniem było I miejsce wywalczone przez naszego Pawła N. w biegu na orientację w kategorii chłopcy-gimnazjum.

W konkursie przyrodniczym (należy przyznać, że trudnym) I miejsce w kategorii dziewczyny-szkoła podstawowa zajęła Kornelia W., natomiast w kategorii dziewczyny- gimnazjum III miejsce zajęła Paulina D.

Nasz Dominik T. reprezentował chłopców-szkoła podstawowa w konkurencji rzut beretem i biegu z przeszkodami. Zajął zaszczytne miejsca I i II (razem z Bartkiem Sz.) w wymienionych konkurencjach.

W konkurencji zbieranie szyszek największa ich ilość szyszek zebrała Nikola D. i zajęła tym samym I miejsce.

A i jeszcze konkurs śpiewania czy też recytowania, jak kto wolał, trwał do wyczerpania nagród. Nasi wychowankowie nie mogli oderwać się od mikrofonu.

Dziękujemy Stowarzyszeniu w Jankowie, że mogliśmy tak radośnie, sympatycznie i sportowo spędzić wolny czas sobotni.

opr. A.Cz.