Eksplozja tańca za nami

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Pasłęku Studio Energy Fitness Pasłęk zorganizowało maraton zumby pn. EKSPLOZJA TAŃCA. Cel był jeden: zbiórka pieniążków na rzecz Stowarzyszenia Daj Nadzieję w Marwicy, które opiekuje się podopiecznymi placówek opiekuńczo-wychowawczych w Marwicy i Pasłęku.


Inicjatorem całej akcji była Pani Agnieszka Lejman. To ona zapukała do drzwi gabinetu dyrektora i zapytała czy wchodzimy w to przedsięwzięcie. Nie było wyjścia, bo Pani Agnieszka miała już wszystko przemyślane i zaplanowane. W akcję włączyło się kilku podopiecznych placówki, którzy pod czujnym i wymagającym okiem instruktorki przygotowywali swój debiutancki układ choreograficzny. I choć, ktoś mógłby powiedzieć, że taniec w wykonaniu dzieci pozostawiał wiele do życzenia, to jednak włożyli mnóstwo pracy. Wychowawcy z Marwicy przygotowali i kusili przekąskami fit i owocami. Trzy godziny minęły niepostrzeżenie i kosztowały...wiele kalorii, spalonych oczywiście.

Wielkie podziękowania dla Stefana Jakóbczyka z Warszawy, Katarzyny Gnich z Warszawy, Pauliny Hebel z Warszawy, Katarzyny Gogol-Urbańskiej z Elbląga, Marka Ciećwierza z Torunia, Kamili Klimczak z Elbląga, Katarzyny Bukowskiej z Elbląga i Joanny Gałki-Walczykiewicz z Łowicza, instruktorów, którzy zjechali się ze swoimi grupami po to by tańczyć, bawić się i wesprzeć akcję.

Świetne, wielkie, dobrze zorganizowane przedsięwzięcie. I choć wydawałoby się że, zebrane 3 000 zł to niewiele w skali potrzeb Stowarzyszenia to jednak warto zaznaczyć, że to z DOBREGO SERCA a to daje sumę o wiele większą.

Podziękowania również dla Zespołu Szkół w Pasłęku za udostępnienie sali, Grupie Motocyklowej Elbląg oraz Grupie Offroadowy Elbląg za włączenie się w akcję.

A.Ł.-Cz.