#AkcjaWielkanoc- międzypokoleniowy wolontariat na rzecz Seniorów

 

Po raz drugi młodzież z naszej placówki włączyła się w ogólnopolską #AkcjaWielkanoc, czyli wolontariat międzypokoleniowy. Akcja miała na celu uwrażliwienie podopiecznych domów dziecka na potrzeby innych osób, uczenie dzieci mądrej i efektywnej pomocy oraz wsparcie samotnych potrzebujących seniorów mieszkających w okolicach placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizatorem akcji była Fundacja Dobrych Inicjatyw, która przez cały rok współpracuje z nami oraz wspiera nasze placówki. Tym razem darczyńcy fundacji przekazali artykuły spożywcze, chemię, artykuły pielęgnacyjne, upominki w postaci książek, krzyżówek oraz ozdoby wielkanocne. Fundacja przekazała nam otrzymane dary, z których podopieczni POW w Marwicy przygotowali 12 paczek wielkanocnych dla wskazanych przez pracowników MGOPS w Pasłęku najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów. Przed świętami zapukaliśmy do drzwi seniorów, dołączając do paczki piękne kwiaty oraz kartkę z życzeniami przygotowaną przez dzieci z naszej placówki.


 

Spotkaniom towarzyszyło wiele wzruszeń, radości, uśmiechu. Czas spędzony w domach osób starszych jest największą wartością, uwrażliwia, porusza i uświadamia, że czasem niewiele jest potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi, pokazuje, jak dużą moc i wartość może mieć uścisk ręki, przytulenie czy miłe słowo. Dziękujemy Fundacji Dobrych Inicjatyw, że mogliśmy uczestniczyć w tej pięknej akcji i doświadczyć wielkiej mocy płynącej z pomagania drugiemu człowiekowi.

O niniejszej akcji w naszej placówce powstał reportaż Bożydara Pająka „Wielka moc” emitowany w Magazynie Ekspresu reporterów dnia 16.04.2019r.

A. Torucka, M. Stańczyk