,,Impeesa” w Marwicy

 

Dnia 17.05.2014 roku (w sobotę)  harcerze z szczepu Bukowina Hufiec Elbląg z drużynowym Krzysztofem odwiedzili dzieci i młodzież w Marwicy. Grupa harcerzy z 9 Elbląskiej Męskiej Drużyny Harcerskiej ,,Impeesa” liczyła 18 chłopców w przedziale wiekowym 10-13 lat.

Po spotkaniu integracyjnym harcerze zaproponowali wspólną grę strategiczną, której celem było ukazanie form obrony oraz kontrolowanego ataku. Celem tej gry było także zdobycie sztandaru drużyny przeciwnej. Dwie drużyny sześcioosobowe walczyły ze sobą poprzez przepychanki poza pole tak, aby wyeliminować przeciwnika. Nie było wygranych, nie było przegranych ale była dobra zabawa.
W drugiej części spotkania odbył się mecz piłki nożnej miedzy drużyną harcerzy a wychowankami. Mecz był dynamiczny, nie odbyło się bez siniaków i upadków (wszystko pod kontroląJ). Następnie harcerze pokazali swoje umiejętności podczas rozpalania ogniska jedną zapałką. Wszyscy  posilili się kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem. Przy ognisku trwały rozmowy podczas, których omówione zostały spostrzeżenia co do taktyki gry i nie tylko. Na koniec jeszcze zabawa w „chowanego”.

Nasze dzieci milo spędziły czas (mamy nadzieję że harcerze również). Nawiązały nowe znajomości a wychowankowie „Orlego Gniazda” zapoznali się z zasadami działalności Związku Harcerstwa Polskiego. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.